בשורה נפלאה בנושא הטיפול בחתולי הרחוב:

בשבוע שעבר התקיימה פגישת עבודה בין המחלקה המוניציפלית לבין מנהל השירות הווטרינרי האזורי ד"ר רועי דוידסון בנושא קול קורא בתחום חתולים משוטטים בקצרין,  להלן עיקרי סיכום הפגישה :

קצרין יחד עם עוד 2 ערים מהדרום, זכתה להוביל פיילוט של משרד החקלאות בשותפות עם גורמים אקדמיים מאוניברסיטת תל אביב, אשר במהותו תוכנית להתערבות כוללנית בקרב חתולים משוטטים. המטרה היא לבחון כיצד אפשר ליעל ולשפר את התמודדות המדינה עם חתולי רחוב. במסגרת הקול קורא יושקעו כ2.5 מיליון ₪ במגוון תחומים שישפרו את מצב החתולים המשוטטים, יכולות הטיפול הווטרינריות בהם, הסברה בקרב התושבים על דרכי ההתמודדות עם חתולים  וכד'.

במסגרת הפרויקט יבנה מרכז אקלום לחתולים בכלבייה העירונית בקצרין שיכלול חדר ניתוח ורנטגן, יוקצבו 1,500 עיקורים/סירוסים לחתולי הרחוב בקצרין, במסגרת העיקור/סירוס יקבלו החתולים חיסונים כנגד כלבת, פינות האכלה חדשות, הסברה וחינוך בעניין חתולי הרחוב, ניתור במצלמות על ידי הגופים האקדמיים – והכל בשיתוף עם תושבי קצרין.  

בסיום הפיילוט, יתקבל דו"ח אשר יציג  תמונת מצב עדכנית של חתולי הרחוב וכיצד ניתן ליעל את תוכניות המדינה לטיפול בהם.

את הפרויקט תוביל הגב' אינס גלושקו בכנהיימר כנציגת המועצה מול האשכול, משרד החקלאות, גורמים אקדמאים רלוונטיים וכמובן תושבי קצרין.

בכל שאלה ניתן לפנות למייל – [email protected]